MERSİN SAÇ EKİMİ MERKEZİ KAŞ EKİMİ

Bilimsel ve teknik üstünlükle Saç Ekimi hizmeti verir.


Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı yapılması, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, vb. sonucunda oluşur. Kaşların dökülmesi gözlemlendikten sonra yerine gelmesi söz konusu olabilmektedir. Eğer kalıcı bir şekilde yerine gelmediği görülüyorsa kaş ekimi operasyonu yapılabilir.

Kaş ekimi operasyonu, dökülme sonucunda kaşsız kalan bölgeye, kafanın arka bölgesi öncelikli olmak üzere tüm donör bölgelerden alınabilecek saç köklerinin nakil edilmesi işlemidir.

Kaş ekiminde DHI yöntemi
Kıl kökü nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren uygulama kaş ekimidir. Kaş ekimi operasyonlarında doğal ve gerçekçi bir görünüm elde etmek önemlidir. Bunun için ekim yapılan greftlerin açısı ve yönünün doğal olması ve kaş çizgisinin dikkatlice dizayn edilmesi gerekmektedir. Mersin Saç Ekim Merkezinde uygulanan kaş ekimi operasyonlarında DHI implanter ile ekim tekniği uygulanmaktadır.

Bu tekniğin uygulanmasındaki neden kaşların ekileceği alanda FUE yönteminde olduğu gibi kanal açıp ekim işlemi varolan saç köklerine zarar verebileceğinden DHI yöntemi kullanılması daha uygundur.

Kaş Ekimi Operasyonunun Aşamaları
Kaş ekimi için öncelikle estetik kaygıların ön planda olduğu tahmin edileblir. Bu konu operasyonun planlanmasına operasyon olacak kişinin bakış açısının dikkate alınmasını da içerir.

Dört Temel Kaş Ekimi Aşaması
1)Konsültasyon ve Planlama
2)Saç Köklerinin toplanması
3)Ekim İşleminin Choi implanter ile yapılması
4)Operasyon sonrası pansuman
Bu aşamaları kısa açıklamaları aşağıdadır.

1)Konsültasyon: Ekim yapılacak alana ve kaş tasarımına muayene aşamasında karar verilmektedir. Bu aşamada doktorun kişinin yüz hatlarına uygun ve kişinin isteğine göre bir planlama yapılır.
Operasyon aşamaları
2)Saç köklerinin toplanması: Genelde saçı uzun olan kişilerde de uygulanan tıraşsız bir şekilde saç köklerinin toplanması bu yöntemde tercih edilir. İhtiyaç olan greft miktarının da az olması bu işlemin kolayca yapılabilmesini sağlayacaktır. Traşsız saç köklerinin toplanması, genelde ense bölgesinden saçların örtebileceği çok küçük bir alanın tıraş edilmesi ile bu alandan toplanan saç kökleri ile yapılır. Saç kökleri toplanırken sadece tekli saç kökleri toplanmalıdır. Çünkü tekli saç kökleri kaş bölgesinde estetik bir duruş gösterir. Bu işlemde saçların toplanması için açılan alana lokal anestezi uygulanır.

3)DHI tekniği ile gerçekleştirilen kaş ekim operasyonlarında ekim yapılacak alana da lokal anestezi uygulanır. Saç kökleri uygun açı ve yönlerle Choi implanter ile ekilir. Burada kaş ekiminde normal saç köklerinden çok daha az açılarla ekim yapılır. Bu estetik bir görünüm için önemli bir aşamadır.

Operasyon Sonrası
4)Operasyon sonrasındaki gün hem ekilen saç köklerinin sağlıklı deri ile tutunup tutunamadığı hem de diğer tıbbi komplikasyonların önelenebilmesi için bir pansuman yapılmaldır.
Kaş ekimi operasyonu 200-300 greft gibi çok fazla olmayan saç kökleri ile gerçekleştirildiği için yaklaşık olarak 2-3 saat sürmektedir.

Kaş Ekimi Operasyonu Uygulanabilecekler
Kaşının bir bölümü ya da tamamında dökülme olan kişilere saç ekimi operasyonu uygulanabilir.

KAŞ EKİMİ SONRASINDAKİ SONUÇLARIN GÖZLEMLENMESİ
Ekilen kaşların büyümesi yine saç ekimi sürecinde olduğu gibi gerçekleşir. Ekim işlemi sonrası şok dökülme 15 gün içinde görülebilir. Sonrasındaki 3 ayda tatmin edici saç görüntüye kavuşacaktır. Devam eden 8-12 ay içinde nihai sonucu görmek mümkündür.